Bu site hakkında

Bu site özellikle kadınlarda sık görülen demir eksikliği ve demir eksikliği anemisi hakkında bilgilendirme amacıyla yapılmıştır. Bu sitedeki bilgilere bakarak kendiniz tedavi başlamayın. Doktorunuz sizden tetkik istemeden ve doktorunuzun reçetesi olmadan tedavi almayın. Bu sitedeki bilgiler bilimsel yayınlara ek olarak doktor tecrübelerine dayanır ancak her hasta aynı değildir ve bu nedenle demir eksikliği başka hastalıklarla birlikte olabileceği gibi başka hastalıkların belirtilerine benzeyen şikayetlere neden olabilir. Kendinize bu belirtiler ile tanı koymayın. Eğer bu bilgilere ekleme yapmak isterseniz veya katılmadığınız durumlar var ise bu siteden yorum ekleyebilirsiniz ve sorular sorabilirsiniz.

Bu site hakkında” üzerine 8 düşünce

  1. Nurcan Hindoğlu

    2 gündür içtiğim demir ilacı bende yan etki yaptı zaten demire karşı alerjim var ama 26 haftalık hamileyim ve kan değerim düşük 7.9 ilaca devam etmelimiyim bırakmalımıyım bebeğime zarar verirmi . ??? Kaşıntı yaptı ilaç .

    1. aneminet-admin Yazar

      ağızdan aldığınız haplar nadir olarak allerji yapabilir. genelde bebeğe veya size zararı olmaz. Bu durumda sebep ya ilacın içindeki diğer maddelere veya demire karşı olabilir. demire karşı olması durumunda demir tedavisini serum veya iğne olarak yapmak çok daha tehlikeli allerjik yan etki yapabilir. kaşıntınız fazla ise ilacı kesebilirsiniz ve doktorunuza başvurabilirsiniz. ağızdan kullanılan başka tür demir hapı kullanarak kaşıntı yapıp yapmadığı değerlendirilebilir. veya daha fazla et tüketerek demir depolarınızın dolmasını sağlayabilirsiniz. eğer bu şekilde de yükselmiyorsa doğum öncesi kan takılarak kan değerinizin yükseltilmesi gerekebilir.

Bir cevap yazın